תפריט

אשראי עסקי מזנין

כל עסק מצריך אשראי שוטף. עסקי נדל"ן צריכים הון עצמי למימון ההון העצמי החסר. אשראי עסקי מזנין מאפשר לקבלנים ויזמים להקים פרויקט גם כשאין להם הון עצמי מספק. צוות פיננס האוס שמח להנגיש לכם מידע בנושא, עולות לכם שאלות נוספות? מוזמנים ליצור קשר עם המומחים לקבלת מענה מדויק התואם לצרכים האישיים שלכם. אז בואו נתחיל.

מה זה הלוואת מזנין

מדובר בהלוואה לשם השלמת הון עצמי, כדי לקבל ליווי בנקאי. למה הכוונה? פרויקטים של נדל"ן מקבלים ליווי בנקאי תחת פיקוח וליווי הדוק. עם זאת, כדי לקבל את הליווי הבנקאי, על היזם להציג הון עצמי באחוז מסוים ולא תמיד כולם יכולים להציג הון כזה. לשם כך יש אפשרות לקבל הלוואת מזנין (השלמת הון עצמי), וכך להציג בפני הבנק את הסכום הנדרש ולקבל את הליווי הבנקאי שהיזם זקוק לו. בדרך זו יכולים גם יזמי נדל"ן מתחילים להיכנס לפרויקטים שונים.

מתי נדרשת השלמת הון

השלמת הון נדרשת במקרים רבים של יזמות נדל"ן:

פרויקטים של התחדשות עירונית – מדובר על תנופת בניה גדולה שמעודדות רשויות מקומות רבות בארץ. ככל פרויקט נדל"ן אחר גם כאן זקוק היזם לליווי בנקאי ולהצגת הון עצמי.

פרויקטים של רכישת קרקעות – גם כאן במידה והיזם מעוניין לקבל הלוואה לטווח ארוך, עליו להציג הון עצמי ברמת מסוימת.

נדל"ן מסחרי – לשם הקמת קניונים, מבני ציבור ועוד.

 

מה חשוב לבדוק לפני לקיחת אשראי עסקי מזנין?

הלוואות המזנין מוצעות היום על ידי כל חברת מימון והן אכן מצליחות לסייע במימון פרויקטים של נדל"ן. לא מעט קבלנים ויזמים מתקדמים תודות להלוואה זו. אך לפני שאתם מתחייבים על אשראי עסקי מזנין, כדאי שתדעו מה חשוב לבדוק.

 

גוף מממן בעל ניסיון בתחום הנדל"ן

חשוב לפנות אל גוף מימון בעל ניסיון עשיר בתחום המימון. אך לא כל גוף בעל ניסיון יתאים עבורכם. הגוף המממן אליו אתם פונים לקבלת אשראי עסקי מזנין, חייב להיות גוף מימון שיש לו ידע וניסיון בתחום הנדל"ן דווקא. תחום הנדל"ן נחשב לתחום השקעה בטוח מצד אחד, אך מצד שני, הוא כרוך בבירוקרטיות רבות.

אתם צריכים גוף מימון שיבין שכל עוד ולא קיבלתם היתר בניה, אתם לא יכולים להתקדם עם הפרויקט וממילא אתם גם לא יכולים לפרוע את החוב. לפעמים יש ירידה בביקוש לדירות וכך היזם חייב שגוף המימון שהעניק לו את הלוואת המזנין יהיה שם בשבילו ויעזור לו לצמוח ולהתקדם למרות הקשיים.

גוף מימון העוסק בנדל"ן יהיה כזה, הוא יבין טוב יותר את הקבלנים והיזמים הפונים אליו, הוא יהיה גמיש בהתאם לנתונים ואפילו במקרה של אי עמידה בתשלום הוא יוכל לקדם את הפרויקט בכוחות עצמו וכך הלווה לא ישלם מחיר יקר מידי.

 

לוח התשלומים של הלוואה

ענף הנדל"ן מצריך אשראי זמין שוטף. חשוב שתוודאו שמדובר בגוף מימון גמיש מבחינת התשלומים, כפי שהסברנו קודם לכך, חברת מימון המגיעה מתחום הנדל"ן תדע להתגמש בתשלומים. אך מלבד בדיקה זו חשוב לוודא שיהיה לכם עם מי לדבר במקרה בו תרצו להקדים את המימון הניתן.

 

גובה הריביות על ההלוואה

הרבה אנשים מתבלבלים ובודקים רק את גובה הריבית על ההלוואה וכאן חשוב לעצור ולהיזכר בכל אותן עמלות הנלוות לפתיחת תיק הלוואה. יש גופי מימון חוץ בנקאיים שיציעו לכם הלוואה בריבית נמוכה יחסית, אך אם תעיינו בפרטי ההלוואה תגלו שהמחיר הכללי הוא יקר מידי – הלווה נדרש לשלם דמי פתיחת תיק, עלות מסגרת אשראי, עמלות שונות וכן הלאה. כך שחשוב לבדוק גם את הריביות אבל לא רק אותן, אלא את מחיר ההלוואה כולה.

 

לסיכום

לפני נטילת אשראי עסקי מזנין חשוב לוודא שמדובר בגוף מימון אמין, מומחה לתחום הנדל"ן. צוות המומחים של פיננס האוס מסייעים ליזמים וקבלנים בגיוס מקורות מימון משתלמים ואמינים. צרו קשר לקבלת פרטים.

אשראי עסקי מזנין
אשראי עסקי מזנין

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]