תפריט

אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים

הקבלנות מצריכה הון רב נזיל. בדרך כלל קבלנים מתחילים עם הון עצמי אך הם זקוקים לקבלת אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים כדי לממן את המשך הבנייה. בסופו של דבר הם נהנים מהון חוזר וכך הם יכולים לסלק את ההלוואות שקיבלו בקלות ובתנאים נוחים ומקלים. כדי לקבל אשראי משתלם, קבלנים פונים להתייעצות עם אנשי מקצוע מומחים בתחום המימון. צוות פיננס האוס העוסק במתן ייעוץ וגיוס מימון לקבלנים, שמח להנגיש לכם כאן מידע בנושא.

מה מאפיין אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים?

העיסוק בענף הבנייה מלווה בסיכונים רבים. הקבלנים אמנם בונים דירות, אך לצורך כך הם צריכים למממן מכיסם את עלויות הבנייה ורק לאחר שהדירה מוכנה ונמכרת, רק אז הם מקבלים את ההשקעה שהשקיעו. אף אחד לא משלם להם לפני כן את עלויות הבנייה, חומרי הגלם והעבודה. כך הם נאלצים לחפש אחר אשראי והלוואות עסקיות לקבלניות במטרה להקל מעצמם את מימון הפרויקט בו הם מעורבים.

מסיבה זו הלוואות לקבלנים נחשבות להלוואות בעלות סיכון גבוה יחסית וכדי לבטח הלוואות אלו, גופי המימון דורשים בטוחות להלוואה. זה יכול להיות נכס אחר שהקבלן יכול למשכן לטובת גוף המימון וכן הלאה. הבעיה היא שלא לכל קבלן יש נכסים למשכן ולהציב כבטוחה. מסיבה זו פונים ליטול אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים שלא מצריכים הצבת בטוחות שכאלו.

 

מאיפה קבלנים יכולים לקבל אשראי והלוואות עסקיות?

כדי לממן פרויקטים של בנייה, קבלנים פונים ליטול הלוואות מגופי מימון שונים. הבעיה היא שלא כל הלוואה משתלמת לקבלנים. הם צריכים הלוואות גבוהות במיוחד וכך לא כל גוף מימון יכול להציע להם תנאי הלוואה נוחים מבחינת גובה החזר חודשי, תקופת ההלוואה הנדרשת וכן הלאה… מסיבה זו קבלן חכם פונה לקבל ליווי מקצועי ממומחה לגיוס מימון לקבלנים. כך איש המקצוע תר עבורו אחר המימון המתאים לו. הוא לא צריך לכתת את רגליו בין גופי המימון השונים, יש מי שמחשב עבורו את כל הנתונים ודואג שהוא יקבל הלוואה משתלמת וכדאית.

 

בנקים

הבנקים הם המקום הראשון אליו הקבלנים פונים. הבנקים מציעים הלוואות ליזמים, אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים ועוד. הבעיה היא שהבנקים אומנם מציעים הלוואות גדולות בהרבה מן המקרים, אך תנאי ההחזר לא נוחים בדרך כלל. מה גם שלא כל קבלן יכול לקבל אישור למימון מהבנק. הבנקים נתונים תחת רגולציה מחמירה של בנק ישראל ואם מדובר באדם בעל דירוג אשראי לא מרנין …. העניינים עלולים להפוך למורכבים במיוחד.

 

גופים חוץ בנקאיים

לאחר הפנייה  לבנקים יש עוד גופי מימון אליהם ניתן לפנות. זה יכול להיות חברות מימון חיצוניות, קרנות מימון להשקעה, הקרן בערבות המדינה המעניקה הלוואה משתלמת לקבלנים זכאים ועוד. יש לא מעט גופי מימון חיצוניים ולא רק זאת, אלא שחדשים לבקרים קמות עוד ועוד חברות מימון שכאלו, מסיבה זו חשוב להיות זהירים ולפנות אך ורק לגופי מימון חיצוניים מוכרים ואמינים. התייעצות עם אנשי מקצוע מומחים בגיוס מימון תסייע לכם למצוא את גופי המימון המתאימים לתנאי ההלוואה המתאימים לכם.

למאמר: גיוס אשראי לעסקים לחצו כאן >>>

 

על מה חשוב להקפיד בגיוס מימון לקבלנים?

בגיוס מימון לקבלנים חשוב להקפיד על מקור מימון אמין ובטוח. אף אחד לא רוצה ליטול הלוואה מגוף מימון לא בטוח שעלול לגבות מחיר יקר מידי על ההלוואה שנתן. גוף מימון בטוח הוא גוף מימון המאושר לנתינת אשראי והלוואות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך. יחד עם זאת, חשוב להקפיד גם על תנאי מימון נוחים ואפשריים לקבלן. אם גוף מימון מציע הלוואה בתנאי החזר הכוללים ריבית נמוכה, אך גובה ההחזר החודשי לא אפשרי לקבלן מבחינת יכולת ההחזר. במקרה כזה יכול להיות שההלוואה היא אמנם הלוואה הנחשבת למשתלמת לאנשים מסוימים, אך לקבלן הספציפי היא לא כזו. חשוב להתאים את תנאי ההלוואה לתנאים שהלווה יכול.

 

איך מייעלים את התהליך?

את תהליך גיוס המימון ניתן לייעל באמצעות פנייה לאיש מקצוע מומחה בגיוס מימון בתחום הנדל"ן. כאשר איש מקצוע מעורב בגיוס המימון, הכל נראה אחרת. הלווה לא טרוד בענייני המימון, הוא יודע שיש מי שחותר לגייס לו את המימון הטוב והמשתלם ביותר עבורו. הוא יודע שהוא ישלם מחיר הוגן והוא ירוויח מכך.

אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים
אשראי והלוואות עסקיות לקבלנים

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]