תפריט

אפשרויות מימון לנדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי הוא נדל"ן שנבנה למטרה מסחרית. זה יכול להיות בניין משרדים, מחסן לוגיסטי, מתחם חנות ועוד. כל מבנה שנועד למטרה מסחרית, יוגדר כנדל"ן מסחרי. אפשריות המימון של נדל"ן מסחרי הן שונות מאפשרויות המימון של נדל"ן למגורים. אחוזי המימון הניתנים לגיוס הם גבוהים יותר במקרים רבים מהשקעה בכל נדל"ן אחר. כאן ריכזנו עבורכם את אפשרויות המימון הקיימות כשרוצים לגייס מימון לנדל"ן מסחרי.

אפשרויות המימון הקיימות בגיוס מימון לנדל"ן מסחרי

מימון בנקאי לנדל"ן מסחרי

הבנקים השונים מציעים דילים משתלמים לבעלי השקעות. אם יש לכם יכולת החזר גבוהה, הבנק יאשר לכם הלוואה לנדל"ן מסחרי. משכנתא לנדל"ן מסחרי היא משכנתא אחרת מכל משכנתא אחרת. אחוזי המימון בה לא מוגבלים כמו ביתר המשכנתאות ומי שמעוניין לרכוש נדל"ן מסחרי פונה ליועצי מימון שידעו איך לגייס עבורם כמה שיותר אחוזי מימון מהבנקים. האופציה הזולה ביותר הקיימת לגיוס מימון לנדל"ן מסחרי היא דרך הבנק. הבנק נוטל עמלה וריבית בנקאית על ההלוואה שהוא נותן, אטך עדיין, הוא נשאר האופציה הזולה ביותר במרבית המקרים.

 

מימון חוץ בנקאי לנדל"ן מסחרי

כאשר גיוס ההלוואה לא כל כך פשוט, ומקורות מימון בנקאיים לא מאשרים את ההלוואה, האופציה לפנות אל גוף מימון חוץ בנקאי תמיד קיימת. גוף מימון חוץ בנקאי יכול להיות חברת אשראי, חברת מימון חיצונית ואפילו קרן פילנתרופית כל שהיא… מקורות המימון החוץ בנקאיים רק מתרבים מיום ליום וכך, הבלבול הקיים בשוק גדול. כאשר פונים לענף החוץ בנקאי בניסיון לגייס מימון לנדל"ן מסחרי, חשוב לזכור כי מדובר במימון יקר יחסית. הריבית על הלוואות אלו היא יקרה במרבית המקרים ולכן חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה שידע לגייס עבורכם את המימון המתאים ביותר לתנאי החיים שלכם. אף אחד לא רוצה לשלם מחיר יקר מידי על הבחירה שלו.

 

מה מאפיין גיוס מימון לנדל"ן מסחרי?

כאשר מגייסים מימון לרכישת נדל"ן, פונים לקחת משכנתא. הבעיה היא שמשכנתא נועדה למימון דירה למגורים. כאשר מדובר בנדל"ן מסחרי, העניינים הופכים להיות קצת שונים… בהלוואה למימון רכישת נדל"ן מסחרי גובה הריבית יהיה גבוה יחסית, גובה אחוז המימון ישתנה בהתאם להחלטת הגוף המממן. עקרונית ניתן לקבוע כי גיוס מימון לנדל"ן מסחרי הוא מורכב יותר מלקיחת משכנתא רגילה ומי שנזקק לגייס מימון שכזה, חייב לזכור את כל הפרטים הקטנים הנלווים לגיוס המימון ולחישובים שמסביב.

 

מס על נדל"ן מסחרי

ברכישת נכס נדל"ן למגורים לא תצטרכו לשלם מס כמו ברכישת נכס מסחרי. על נכס מסחרי יש לשלם מס כבר מהשקל הראשון. המיסים כוללים מס רכישה, מס שולי ובמקרים רבים מצטרפים מיסים נוספים. בחישוב כדאיות ההשקעה חשוב לזכור את עלויות המס הנלוות. לא מעט משקיעים שוכחים לחשב כי הם אומנם מרוויחים מהשכרת הנכס סכום מסוים, אך ממנו עליהם לנכות את הוצאות התפעול, הארנונה היקרה וכמובן: את המיסים על הרכישה. לא כל רכישת נדל"ן היא אכן נוצצת כפי שהיא נראית מרחוק.

 

מה עושים כדי לרכוש נדל"ן מסחרי בביטחון?

מי שמעוניין לרכוש נדל"ן מסחרי ולהנות מביטחון. לדעת שהוא מחשב היטב את כל העלויות הנלוות והוא לא אמור למצוא את עצמו ללא יכולת החזר ואין הפסד צפוי בעסקה, עליו לפנות למומחה לגיוס מימון לנדל"ן מסחרי. ולא מספיק לפנות לאיש העוסק במימון כמו יועץ משכנתאות. לא כל יועץ משכנתאות הוא מומחה במימון נדל"ן מסחרי וחשוב למצוא איש מקצוע העוסק דווקא בתחום זה. צוות פיננס האוס מונה אנשי מקצוע מומחים הנותנים מענה למעוניינים לרכוש נדל"ן מסחרי.

עולם מימון הנדל"ן מציע ים לא קטן של מקורות מימון. מי שמעוניין לקבל מימון מתאים במינימום מחיר, אך מבלי להתפשר על נקודות חשובות, צריך להכיר את שוק המימון, לדעת לנהל משא ומתן לערוך השוואות מחירים ולהגיע אל ההלוואות בעלות התנאים המתאימים ביותר עבורו. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו ללמוד את השוק בכל פעם בה הוא מעוניין לקחת הלוואה… וזה גם לא מומלץ… מה עושים כדי להנות ממקסימום מקצועיות במינימום מאמץ? פונים לצוות המומחים של פיננס האוס. הם יעשו בשבילכם את העבודה ואתם תוכלו להנות מהלוואה משתלמת וכדאית. צרו קשר לקבלת פרטים.

מימון לנדל"ן מסחרי
מימון לנדל"ן מסחרי

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]