תפריט

איך להשיג מימון לקרקעות

כאשר מעוניינים לרכוש קרקע בישראל, חשוב לבדוק מי בעל הקרקע ומה ייעוד הקרקע. המימון הניתן לרכישת קרקעות משתנה בהתאם לייעוד הקרקע ואפיו. כך או כך, כאן צוות פיננס האוס ריכז לכם כאן את המידע בנושא. נקווה שהוא יתן לכם מענה לשאלה איך להשיג מימון לקרקעות. על כל שאלה ממוקדת בנושא המימון, תוכלו ליצור קשר עם המומחים לקבלת מענה מדויק ותואם עבורכם.

מה ייעוד הקרקע המוצעת למכירה?

קרקעות רבות המוצעות למכירה כלל לא מופשרות לבנייה. הייעדו שלהם הוא ייעוד חקלאי וכך משווקים אותם לזוגות צעירים שלא מבינים במימון והשקעות ורק לאחר תקופה הם מגלים שהם נפלו פרי שולל להונאה. לפני רכישת קרקע, לפני חיפוש מימון לקרקעות, חשוב לבדוק מה ייעוד הקרקע ברישומים הממשלתיים. האם הקרקע מיועדת לבנייה או שהיא חקלאית ורק על סמך דיבורים ותוכניות עתידיות היא משווקת לכם…

 

קרקע שלא זמינה לבנייה

קרקע שלא זמינה לבנייה יכולה להיות קרקע שהייעוד שלה הוא לא בנייה. כדי להפשיר קרקע חקלאית לבנייה, יש צורך בסבלנות רבה. מדובר בתהליך מייגע האורך לא מעט שנים. על מגיש הבקשה לפעול לשם כך, להגיש בקשה לשינוי ייעוד הקרקע, התוכניות יועברו לוועדות המקומיות ולאחר מכן יתר הוועדות והעניין יארך זמן רב.

יש מקרים בהם הרשות המקומית חדורת מטרה לסייע בזירוז ההליך וכך היא מתערבת ודורשת טיפול מהיר. אם אתם משקיעים המעוניינים להשקיע ולהרוויח באופן מיידי, השקעה בקרקע חקלאית העומדת לפני הפשרה, לא תתאים לכם. רכישה כזו מתאימה למי שיש לו כסף להשקעה שהוא יכול לשים בצד לעשרות השנים הבאות… גם גיוס מימון לרכישת קרקע כזו תהיה מורכבת יותר מרכישת קרקע מופשרת לבנייה.

 

קרקע מופשרת לבנייה

לפני רכישה, חשוב לבדוק שהקרקע אמנם זמינה לבנייה. לא כל קרקע מופשרת תהיה זמינה לבנייה באופן מיידי. לא מעט פעמים הקרקע צריכה לקבל עוד אישורים לשינוי סופי של הייעוד. יש לא מעט קרקעות קטנות יחסית שמופשרות לבנייה והן מיועדות לבניית בית מגורים פרטי. זה יכול להיות קרקע הנמצאת בסמוך לקיבוץ מסויים וכך, לאחר הפשרתה רוכשיה יכולים לבנות עליה בית מגורים ככל הבתים בקיבוץ. במקרה כזה המימון שילקח יכונה משכנתא לבניה עצמית.

כאשר מדובר בקרקע מופשרת לבנייה בעלת שטח גדול, הבנייה תיעשה על ידי יזם וכשיזם יחפש איך להשיג מימון לרכישת קרקעות מופשרות לבנייה, משכנתא לבנייה עצמית לא תספיק לו. הוא יחפש מקור מימון שיתן לו מענה לאורך כל הפרויקט. כך או כך, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה לגיוס מימון לפני רכישת קרקע. הוא יבדוק את תנאי הקרקע וכך הוא יוכל להתאים את המימון המתאים עבורה.

 

איך להשיג מימון לקרקעות מופשרות לבנייה?

כאשר הקרקע לא מופשרת לבנייה, קשה להשיג עבורה מימון. אך כאשר היא מופשרת לבנייה. נושא המימון הוא אפשרי ונגיש וכך יש למפות את סוג הקרקע. אם מדובר בקרקע לבנייה עצמית, הרי שהמימון יהיה דרך משכנתא לבנייה עצמית בה הבנק מממן 60% מעלות המגרש ואת כל יתר הסכום על הרוכש להשלים כהון עצמי.

מסיבה זו חשוב לבדוק לפני באמצעות שמאי מקרקעין את עלות הקרקע ושוויה, למניעת עוגמות נפש בהמשך. כאשר רוכשים קרקע ממנהל מקרקע ישראל, לא צריך להביא דו"ח הערכת שמאי. הקרקע נרכשת מהמנהל וכך יש צורך לשלם על המגרש עצמו לצד האגרות היקרות הכוללות היוון, פיתוח, ועוד. רכישת קרקע מהמנהל נחשבת לבעלת סיכון גבוה יותר מה שמביא את הבנקים לדורש הצהרת כוונות חתום בפני עו"ד על כך שהוא יקבל הערת אזהרה לטובתו על הנכס.

יזמים המחפשים מימון לקרקעות גדולות יכולים להיעזר במגוון פתרונות מימון שיתנו להם מענה לאורך כל התהליך. זה יכול להיות בנק המקנה ליזמים אשראי בתנאים נוחים לצד ערבות בנקאית, חברה חוץ בנקאית העוסקת במימון נדל"ן וכן הלאה. חשוב לבדוק את השוק היטב למניעת מצבים לא נעימים בהמשך.

 

צוות פיננס האוס איתכם לאורך כל הדרך

המעוניינים לרכוש קרקע כבר יודעים כי עם צוות פיננס האוס עסקאות הנדל"ן נבחנות לעומק. אנשי המקצוע בודקים את אופי הקרקע ואת אופי המימון המתאים למתעניינים בה. התייעצות עם מומחי מימון היא קריטית לכדאיות העסקה.

איך להשיג מימון לקרקעות
איך להשיג מימון לקרקעות

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]