תפריט

איך לגייס מימון לנכס נדלן

מחיר נכס נדל"ן הוא לא מחיר שמצוי בכיס של ישראלי ממוצע, וגם לא בכיס האמידים בעם. מי שרוצה לרכוש נכס נדל"ן, צריך לגייס כסף למימון הרכישה. הפעם החלטנו להרחיב בנושא והכתבה תעסוק במענה לשאלה: איך לגייס מימון לנכס נדלן. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לפנות לצוות המומחים שלנו לקבלת מענה מדויק למקרה שלכם.

למה להשקיע בנכס נדל"ן?

נכס נדל"ן נחשב להשקעה משתלמת. ערכי הנכסים עולים וכך ניתן למכור את הנכס במחיר גבוה מהמחיר בו הוא נרכש. בעלי חוש מסחרי מחפשים זמנים בהם הריבית יקרה ואנשים ממעטים לרכוש דירות בגלל חוסר יכולת כלכלית, וכך הם מצליחים לרכוש דירה במחיר טוב ביחס למחיר השוק. נכס נדל"ן יכול להשתבח עם השנים, מבחינת מיקום או שדרוג שהוא עובר. אך יחד עם זאת, נכס כזה ניתן להשכרה וכך, היא הופכת להשקעה טובה.

 

הבעיה המרכזית כאשר חושבים על רכישת נכס נדלן, היא גיוס המימון. איך לגייס מימון לנכס נדלן כאשר ענף הנדל"ן חווה טלטלת ריביות שלא זכורה זה שנים רבות. על כך בדיוק החלטנו לכתוב הפעם מידע.

 

איך לגייס מימון לנכס נדלן כשהמשכנתאות יקרות כל כך?

ריבית הפריים שהייתה הריבית הזולה במשק לתקופה של שמונה וחצי שנים, האמירה בבת אחת. וכך, אנשים בעלי משכנתאות מצאו את עצמם משלמים מחירי ריבית גבוהים ויקרים על המשכנתא שלהם. אם לא לקחתם משכנתא ואתם עומדים בפני רכישת דירה, אתם לגמרי יכולים לנצל את ההזדמנות הזו. בעת לקיחת משכנתא פנו אל מספר בנקים בבקשה לקבלת אישור עקרוני וכך, תוכלו לערוך השוואת מחירים בין ההצעות השונות. אין הרבה פניות למשכנתאות בגלל מצב השוק. אנשים רבים מחפשים למכור את הדירה שלהם בגלל חוסר יכולת לעמוד בהחזרי המשכנתא, כך שמחירי הדיור נעצרו. אתם יכולים למצוא דירה במחיר הוגן בתקופה כזו. יחד עם זאת, גם בבנקים אין הרבה בקשות למשכנתא והם מתחרים ביניהם על כל פונה המעוניין לקבל משכנתא… כך שאתם בהחלט יכולים לנצל את ההזמנות העכשווית.

 

כאשר רוכשים נכס נדלן, לוקחים משכנתא מגוף מימון. קשה למצוא אדם שיש לו בחשבון הבנק מספיק כסף כדי לרכוש נכס נדל"ן מבלי ליטול הלוואת משכנתא. וכאשר לוקחים משכנתא, צריכים לגייס הון עצמי מספק. איך לגייס מימון לנכס נדלן היא בעצם שאלה שיכולה להתמקד בדרך לגיוס הון עצמי.

 

דרכים לגיוס הון עצמי

כאשר רוכשים דירה ראשונה, ניתן לקבל משכנתא בגובה של עד 75% ממחיר הנכס. את יתר 25 האחוזים, יש צורך לגייס כהון עצמי. הרי גוף המימון רוצה לוודא שהוא לא מסכן את עצמו ויש לווה יכולת פיננסית בסיסית. אז איך מגייסים הון עצמי? הדרכים לכך מגוונות.

 

הגדלת הכנסה

תקופת לקיחת המשכנתא היא תקופה בה יכולות פיננסיות נבחנות ולכן חשוב להגדיל את ההכנסה הקיימת ככל הניתן. אם יש לכם דרך לקחת על עצמכם הכנסה נוספת, זו הזדמנות לכך. אם יש לכם דירה גדולה, בדקו את האופציה לפצל אותה ולהשכיר חלק ממנה ליצירה הכנסה חודשית משמעותית וכן הלאה.

 

הלוואה מקרן השתלמות

לא מעט אנשים לא יודעים אפילו על האפשרות לקבל הלוואה מקרן ההשתלמות שלהם. מדובר בהלוואה שניתן לקחת על חשבון הכספים הנמצאים בקופה. הלוואה זו ניתנת בריבית נמוכה במיוחד והנתונים האפשריים משתנים בהתאם לנזילות הקופה. אם הכספים נזילים ניתן לקבל הלוואה בגובה של עד 80% מערך הקופה. מה שאומר שניתן לגייס בצורה כזו סכום לא מבוטל.

 

משכנתא מנכס אחר

אם יש לכם נכס על שימכם ואתם מעוניינים לרכוש נכס נוסף, תוכלו ליטול הלוואה לשיפוץ הנכס הראשון, כאשר לאמיתו של דבר, ההלוואה תשמש להון עצמי לנכס השני. מדובר בטריקים שיועצי משכנתאות מכירים ואם אתם נתקלים בקושי לגייס הון עצמי, כדאי שתפנו ליועץ משכנתאות שיבדוק את הדרך המתאימה לנתונים שלכם.

 

לסיכום

על השאלה איך לגייס מימון לנכס נדלן יכול לענות בצורה הטובה ביותר מומחה לגיוס מימון כאשר הוא מכיר באופן ממוקד את היכולות הפיננסיות שלכם. צוות המומחים של פיננס האוס מומחה בגיוס מימון לעסקאות נדל"ן, לאנשים פרטיים ולעסקים, מוזמנים ליצור קשר ולקבל ייעוץ והכוונה ללא התחייבות.

 

איך לגייס מימון לנכס נדלן
איך לגייס מימון לנכס נדלן

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]