תפריט

איחוד הלוואות לבעלי נכסים

אם יש לכם נכס משלכם לצד הלוואות רבות, הגיע הזמן להכיר את השיטה החדשה שמצליחה לסייע למאות אנשים בישראל מידי שנה: איחוד הלוואות על בסיס נכס קיים. איך זה עובד ולמה משתלם לקחת הלוואה כזו? כל מה שאתם רוצים לדעת על הנושא של איחוד הלוואות לבעלי נכסים תמצאו כאן. אם תישארו עם שאלות לא פתורות בנושא, נשמח שתכתבו לנו, שלכם, צוות פיננס האוס.

 

למה צריך לאחד הלוואות?

כל אחד מגיע בחייו לשלב שהוא צריך הלוואה. זו יכולה להיות הלוואה קטנה, אך היא קיימת. וכמו שאנחנו יודעים, הלוואות צריך להחזיר בסופו של יום. וכך, אנשים מוצאים את עצמם עם החזר חודשי של כמה מאות שקלים על ההלוואה. מדובר בסכום זניח עבורם והם יכולים לעמוד בו והכל בסדר. הבעיה מתחילה כאשר יש צורך בעוד הלוואה, ולאחר שמתעורר הצורך בהלוואה נוספת, אנשים נוטלים את ההלוואה, ונשארים עם החזר חודשי נוסף שצריך לדאוג לו. למרות שמדובר בסכום חודשי קטן, הוא מצטבר להחזר הראשון וכך אנשים מוצאים את עצמם עם עוד ועוד הלוואות, העומס הכלכלי מורגש והם מחפשים פתרון. יתרה מזאת, לכל הלוואה תאריך חיוב שונה וכך פעמים רבות הלווה מוצא את עצמו דואג שיהיה בחשבון הבנק כסף במספר תאריכי חיוב, בהתאם לתאריכי חיוב ההחזרים החודשיים. וחבל. בדיוק בשביל למנוע מצב כזה, מאחדים הלוואות. הרי ברגע שהנתונים לא מסודרים, הבלגן חוגג וממילא קשה לעקוב אחר ההתנהלות הכלכלית.

 

מה זה איחוד הלוואות לבעלי נכס?

מדובר בהלוואה הניתנת לבעלי נכס נדל"ן תמורת שיעבוד הנכס שלהם. אם יש לכם נכס משלכם, אתם יכולים לשעבד אותו לגוף מימון ולקבל תמורת השיעבוד, הלוואה בתנאים נוחים יותר מכל הלוואה אחרת. להלוואה זו קוראים משכנתא, כיוון שהנכס שלכם הופך לממושכן ואתם מקבלים תמורת זאת הלוואה.

 

באיחוד הלוואות הלווה לוקח הלוואה אחת גדולה ובאמצעותה הוא מסלק את כל ההלוואות הקטנות הקיימות. כך הוא נשאר עם הלוואה אחת, בעלת החזר חודשי מסודר וקבוע בתנאים המתאימים ליכולותיו.

 

מי יכול לבצע איחוד הלוואות כזה?

עקרונית, כל אדם בעל חובות והלוואות רבות יכול לבצע איחוד הלוואות. לקחת הלוואה אחת גדולה ובאמצעותה לסלק את כל ההלוואות הקטנות. כאשר יש ללווה נכס משלו, הוא יכול למשכן את הנכס תמורת הלוואה כזו וכך, הוא מגדיל את רווחיותו מההלוואה, כי הלוואה תמורת נכס היא בעלת ריבית טובה יותר כמו גם יתר התנאים.

 

משכנתא לאיחוד הלוואות תוכלו לקבל אם יש לכם נכס לא ממושכן נקי מחובות או שהנכס ממושכן על פחות מ-75% מערכו. ניתן לגייס מימון עד ל-85% מערך הנכס, אך זה כאשר מדובר בגיוס מימון חוץ בנקאי.

 

מה מרוויחים ממשכנתא מאחדת?

איחוד הלוואות תמורת נכס מכונה גם משכנתא מאחדת והיתרונות שלה מובהקים. ריכזנו כאן את המובילים שבהם.

 

פריסה ארוכה –

ניתן לפרוס את ההלוואה לתקופה ארוכה ובכך להקטין את גובה ההחזר החודשי בהתאם ליכולת הלווה. הרי משכנתא היא הלוואה שניתן לפרוס לתקופה של עד 30 שנה בעוד שהלוואה עסקית רגילה נפרסת על פני 8 שנים מקסימום…

 

ריבית נמוכה יותר-

כאשר הגוף המממן מקבל הערת אזהרה לטובתו על נכס קיים, הסיכון הנלווה למתן ההלוואה פוחת משמעותית ולכן הוא גם יתמחר את הריבית נמוך יותר. הלוואה לדיור תמיד תהיה זולה יותר מהלווה עסקית ולכן משתלם יותר למשכן נכס קיים למטרת דיור. גם כאשר מעוניינים לאחד הלוואות עדיין ניתן  לקבל ריבית זולה יחסית.

 

דירוג אשראי משתפר –

בסופו של דבר, גובה הדירוג משתנה בהתאם להיקף ההלוואות שיש ללווה. כשיש ללווה הלוואות רבות על שמו, גובה הדירוג יורד אוטומטית, כאשר הוא מאחד את הלוואות וכך הוא חייב לגוף אחד בלבד, דירוג האשראי משתפר.

 

קל לנהל תקציב –

ניהול תקציב היא מלאכה מורכבת. במיוחד כאשר יש הלוואות רבות. לעומת זאת, כאשר יש הלוואה אחת מסודרת שיורדת בתאריך חיוב חודשי קבוע, קל יותר לנהל שגרת חיים נכונה כלכלית וממילא קל יותר לנהל את התקציב.

 

למעשה, איך מתחילים?

גיוס הלוואה כזו יכולה להיעשות על ידי כל אחד. אך לאמיתו של דבר, כדי לא לשלם מחיר יקר או כבד מידי, ההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע המובילים בתחום. צוות פיננס האוס צבר מומחיות בנושא ועכשיו גם אתם יכולים להנות מכך.

 

רון הלפרין בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]